Ugrás a fő tartalomra

Melyiket válasszam?

    Az előzőekben már írtam a különböző fitnesz trendekről.Ebben a bejegyzésben pedig annak szeretnék utána járni két példa alapján,  hogy az új keletű, modern edzések vagy pedig a hagyományosak a jobbak.

                                                                      forrás:/www.womenshealthmag.com/fitness

    Én személy szerint imádom az aerobicot. Dinamikus, élvezetes és bármelyik kedvenc bulizenédre űzhető. Vannak ezzel szemben, akik az új vibrotréningre esküsznek.Ez egy új módszer, amiben elektromos izomstimulációval hozzák ki testedből a legtöbbet. Lássuk hát, hogy melyik is a jobb!
Az első szempont a helyhez kötöttség, amelyben máris az aerobic győzedelmeskedik, hiszen  tele vannak a videómegosztók jobbnál jobb edzésekkel, amiket otthon is könnyűszerrel elvégezhetünk. Ezzel szemben a vibrotréning edzői felügyelethez kötött, tehát mindenképpen el kell látogatnod hozzá egy közeli fitneszterembe.

                                                        forrás:www.ritafolkaerobic.atw.hu

    A második szempontnál viszont fordul a kocka, ugyanis míg 60 perc aerobic-kal kb. 500 kalóriát égetsz el, addig modernebb ellenfelével 20 perc alatt nagyjából 6-800 kalóriától szabadulhatsz meg.Látható eredményt az előbbinél kb. 3 hónap alatt, az utóbbinál pedig 4-5 hét alatt érhetsz el.

                                                           forrás:www.fitnessisland.it


    Árban mégis az aerobic győz. Egy óra 1000-1500 forint között van, ha bérletet veszel, akkor természetesen olcsóbb. Az otthoni edzésnél pedig csak a dvd-t kell megvenned, vagy letöltened valahonnan egy videót és esetleg egy kisebb súlyzót sem árt beszerezned hozzá. A vibrotréning alkalmanként 3000-3500 forint körül mozog, ám bérlettel ez is olcsóbb, nagyjából 2700 forint/ alkalomra jön ki.


                                                           forrás:/www.justjared.com


  Nyomozásunk második párharcát a futás és a speedfitness vívja, amelyet újabban rengeteg celebünk is választ testedzés gyanánt pl. Gregor Bernadett, Horváth Éva és Südi Iringó is.

                                                            forrás:.facebook.com/horvathevaofficial?fref=ts

A helyhez kötöttségben itt is egyértelmű a hagyományos módszer győzelme, hiszen mindannyian tudjuk, hogy a futáshoz csak egy kényelmes cipőre van szükség. Bár végezhetjük futópadon is, de kevésbé unalmas, ha a szabadba megyünk. Ezzel szemben az elektromos rezgéseken alapuló speedfitness géphez és edzőhöz kötött, így mindenképpen el kell látogatnod egy stúdióba.

                                                          forrás:/www.felsofokon.hu


    60 percnyi futással 350-400 kalóriát, míg 20 perc speedfitnessel 3-4000 kalóriát égethetsz el. Ez azért elég nagy különbség, ami egyértelműen a speedfitness mellett szól.

                                                              forrás:http://speedfitness.com


    A látható különbséget 2-3 hónap alatt tudod elérni a futás esetében, de ez idő alatt folyamatosan fogod érezni az erősödést és az állóképességed javulását. Vetélytársa ebben is lekörözi, hiszen a speedfitnessel  egy hónap alatt érheted el a várt hatást, hiszen különleges tulajdonságai közé tartozik, hogy mindaddig égeti a kalóriákat, amig az izomlázad tart. Tehát éjszaka is.

                                                     forrás: /www.fullup.hu/

    Anyagiak tekintetében ismét a futás győz, hiszen egy jó cipőn és egy sportmelltartón kívűl semmi másra nincs szükséged hozzá. Aki viszont a másik módszert választja, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia, hiszen egy alkalom 4500 forint körül van. Heti 2 alkalom az ajánlott, tehát havonta egy kisebb vagyont kell áldoznunk erre a célra.Bár némi vigaszt nyújt, hogy az ár az edzésen kivűl tartalmazz a személyi edzőt egy izotóniás italt előtte és egy proteinshake-et utána.


     Kis nyomozásom összességeként tehát kijelenthetjük, hogy anyagilag mindenképpen a hagyományos módszerek a kevésbé megterhelőek, ám a modern edzéseknél hamarabb mutatkozik meg az eredmény.
Én személy szerint maradok a régi módszereknél, mert azt vallom, hogy a könnyen megszerzett izomzat és formás alak könnyen is távozik. Egy aerobic órán lehet, hogy többet kell szenvedni, de az eredmény is tartósabb marad.




Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Őszi körmök

   Az őszi szezon idén az erőteljes színektől lesz "hangos". A ruhadivathoz hasonlóan a hagyományos barnás, sárgás színek a háttérbe szorulnak és helyükre vidám árnyalatok kerülnek.    A szürke egy semleges szín, ami jól passzol szinte mindenhez. Idén választhatod akár sötét, akár világos árnyalatait. kép forrása: www.facebook.com/nailartcommunity kép forrása: https://www.facebook.com/FashionIsMyDrug?fref=ts    Kék, kék mindenhol. Egyértelmű kék uralom van a divatban, ruha, kiegészítő és természetesen köröm téren is. Ám míg az előbbieknél a türkiz az abszolút befutó, addig a körmöknél a Royal Blue, azaz a királykék a fő szín. kép forrása: https://www.facebook.com/FashionIsMyDrug?fref=ts Ettől függetlenül  minden árnyalat divatosnak számít, ami visszaidézi nekünk egy kicsit a nyári ég kékjét vagy a gyönyörű tengert. képek forrása: https://www.facebook.com/FashionIsMyDrug?fref=ts    A zöld ne...

Mr. Kumpir végre Magyarországon!

   Számos európai nagyváros után végre Magyarországon is megnyitotta kapuit a Mr. Kumpir.   A török étteremlánc a Westend City Centerben nyitotta meg első üzletét, ami rövid idő alatt hatalmas népszerűségre tett szert. kép forrása: www.facebook.com/pages/Debreczeni-Zita-Fan-Club/317404023728?fref=ts  Nekem is volt szerencsém ellátogatni oda a Szerelmemmel.       A kumpir lényege, hogy egy hatalmas héjában sült burgonyát kettévágnak a belsejét pedig összekeverik egy kis vajjal és sajttal. Ettől nagyon finom krémes lesz. Ezek után pedig tetszés szerint választhatunk bele a feltétekből, például virsli karikákat, kukoricát,csirkehúst, paradicsomot, paprikát, babot, valamint kérhetünk rá különböző önteteket  vagy akár francia salátát is.    Nagyon laktató, az adagok pedig óriásiak. Én személy szerint nem is bírtam az egészet megenni.    Az árait tekintve maga a kumpir nem túl olcsó, de kárpótolhat minke...

Top 3 török sorozat

   Még mindig dübörög a Szulejmán láz, a nemrégen debütált Szultána pedig csak még tovább növeli a török sorozatok rajongóinak számát. Mások ezek, mint a korábban megszokott Dél- amerikai sablonos forgatókönyvű limonádék. Sokkal izgalmasabbak, kiszámíthatatlanabbak és a karakterek is szuperek.    Ma az 3 kedvencemet szedtem össze belőlük. Ezek többsége még nem ment egyik magyar tévécsatornán sem, így csak feliratosan érhetők el a részek, de szerintem megéri belekezdeni.     1. Az éjszaka királynője Meryem Uzerli új sorozata, ami már látható az Izaura Tv-n. Rövidke, mindössze 35 részes eredetileg (de gondolom jó magyar szokáshoz híven ezt is ezer darabra darabolják majd), mivel Törökországban nem volt nagy sikere. Szerintem viszont zseniális. Elképesztően jó színészek játszanak benne, nagyon érdekesek a karakterek és maga a történet is fordulatos.   A főszereplő Selin (Meryem Uzerli) és Kartal. Kartal kiskorában elveszíti édesapját, így Azi...